Blog

Güneş Panelleri Kış Aylarında Çalışır mı?

Havaların soğuması güneş panelleriniz için ne anlama geliyor? Bir güneş paneli kurulumunun kış aylarında nasıl performans gösterdiğiyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlarken bizimle kalın.

Güneş Panelleri Karda Çalışır mı?

Evet, güneş panelleri kış havasında çalışır, ancak bariz nedenlerden dolayı, verimleri yazın yüksekliğine göre daha düşüktür günler daha kısadır ve kar, üretimi geçici olarak azaltabilir veya durdurabilir. Bununla birlikte, güneş panelleri aslında daha soğuk sıcaklıklarda daha verimlidir! Karlı mevsimde güneş panellerinin çalışmadığı yaygın bir inanıştır  ancak bu bir efsanedir.

Güneş panelleri uzun süre karla kaplı kalmadıkları sürece kışın karda bile aynı şekilde çalışır.

Aslında, panelleriniz kış boyunca düşündüğünüzden daha fazla elektrik üretecek!

Güneş Panelleri Kışın Ne Kadar Etkili?

Güneş enerjisi söz konusu olduğunda, hatırlanması gereken önemli bir şey var: Bu sıcaklıkla ilgili değil, güneş ışığı ile ilgili. Aslında yazın veya kışın güneş enerjisi üretimi sizi şaşırtabilir. Soğuk, güneşli hava aslında eviniz için enerji üretmek için ideal bir zamandır çünkü güneş panelleri daha düşük sıcaklıklarda daha verimli çalışır.

Güneş ışığının parladığı kışın en dondurucu soğuklarında bile, kış aylarında güneş panelleri ihtiyacınız olan elektriği üretecektir!

Güneş Panelleri Kışlık Bakım Gerektirir mi?

Güneş panelleri ile ilgili harika olan şey, bir kez kurulduktan sonra, kış da dahil olmak üzere yılın büyük bölümünde neredeyse hiç bakım gerektirmemesidir.

Şiddetli kış fırtınalarının yaşandığı bir bölgede yaşıyorsanız – kutup vorteks seviyesini düşünün – çatı güvenliği konusunda endişeleriniz varsa ıslak, yoğun karı temizlemek için bir profesyonel kiralamak isteyebilirsiniz. yaş. Güneş enerjisi sistemi sahiplerinin dizilerindeki karı temizlemelerini önermiyoruz çünkü bu, diziye zarar verebilir ve garanti kapsamında değildir. Paneller, çatıya erişmek için zor ve hatta tehlikeli alanlarda olma eğilimindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir